Ekspozicija „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ skiriama per Holokaustą nužudytų Lietuvos žydų vaikų atminimui.

„Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ – tai Holokausto liudininkų prisiminimai, vaizdo įrašai, dokumentiniai filmai, fotografijos. Šios ekspozicijos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę, ypač jaunimą, su Holokaustu, pasitelkiant ne vadovėlinius faktus, o gyvus šią baisią tragediją išgyvenusių ir patyrusių žmonių pasakojimus. Unikali, autentiška medžiaga atskleidžia katastrofą, vykusią Antrojo pasaulinio karo metais Lietuvos žemėje, artimųjų netektis ir stebuklingą išsigelbėjimą, persekiojamų vaikų jausmus, įtampą ir baimę, lydėjusią juos ir jų gelbėtojus per visą karą.


  
Šioje ne vienerius metus kruopščiai rengtoje ekspozicijoje sukaupti autentiški Holokausto liudininkų prisiminimai, per stebuklą išlikusios šeimyninės fotografijos, vaizdo interviu. Realizuojant šį projektą buvo surinkta apie 1000 puslapių tekstinės informacijos, apie 6000 fotografijų, apie 60 valandų vaizdo medžiagos, 5 valandos garso įrašų. Kruopščiai atrinkta ir lankytojų dėmesiui pateikta kiek daugiau nei pusė visos medžiagos.
 
Kilnojamoji paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ mūsų mokykloje bus eksponuojama nuo vasario 12 d. iki kovo 9 d. Klasių vadovus, mokytojus dalykininkus kviečiame į aktų salę. Galite vesti pamokas, klasių valandėles. Grafikas, kurią pamoką  paroda laisva, bus pakabintas mokytojų kambaryje.