Minėjome tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną
Už spygliuotų vielų siautėja lėta mirtis.
Už spygliuotų vielų siautėja kančia.
Už spygliuotų vielų – keiksmai ir patyčios...
Bet maldos ir meilės žmogui niekas neatims.
Nors brolis išdavė brolį...
Visą savaitę mokykloje vyko įvairios, prasmingos veiklos, kurių tikslas - su mokiniais paminėti tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kuri šiemet siejama kartu su 78-osiomis Aušvico - Birkenau mirties stovyklos išvadavimo metinėmis.
Nuo pirmadienio ( 01-23) vyko garsiniai kūrinių (Holokausto tema) ištraukų skaitymai. Visose klasėse su klasės vadovais mokiniai garsiai skaitė tekstus bei juos aptarė.
Dar gerokai prieš Kalėdas 6-8 klasių mokiniai pradėjo kurti iliustracijas, piešė piešinius, skirtukus, remdamiesi knygomis Holokausto tema . Vėliau iš piešinių sukurtas vaizdo siužetas buvo rodomas mokyklos fojė sausio 27 dieną.
Sausio 27-osios rytas prasidėjo istorine -literatūrine pamoka ,, Lopšinė, tik iš Aušvico...", kuri buvo skirta mokyklos bendruomenei, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Pamoką stebėjo mokyklos mokiniai bei mokytojai. Baisi istorinė realybė leido pakeliauti laiku – nusikėlėme į Aušvico – Birkenau koncentracijos stovyklą. Muzikos akordai, filmų ištraukos, meniniai tekstai, sukurta aplinka leido auditorijai įsijausti į to laikmečio baisumus ir išgyventi tai, ką išgyveno žydų tautos žmonės. Minoriniai tekstai skambėjo ne tik mokinių lūpomis, bet ir mokytojų.
Renginio metu prisijungėme prie Pasaulinės atminimo akcijos #MesPrisimename / #WeRemember mokykloje, o vėliau su klasių seniūnais vykome į masinių žudynių vietą - Vilkaviškio aukų memorialą, pagerbdami Holokausto aukų atminimą uždegė žvakutes.
Savaitės renginius apibendrino dailės mokytojos Dalios Lapaitienės organizuojama piešinių paroda Holokausto tema. Mintys, išgyvenimai perkelti į vaizdo siužetą.
Norisi tikėti, kad nors kiek mokiniai susimąstys, kodėl reikia saugoti ir puoselėti tai, ką turime – laisvę, taiką, ramų dangų virš galvos...
ILIUSTRACIJOS, PIEŠINIAI, SKIRTUKAI HOLOKAUSTO TEMA
Gimtosios kalbos mokytoja Vaida Kriščiūnienė