„MANO ŠAKNYS TAMPA MŪSŲ SPARNAIS – KELIONIŲ AGENTŪRA“
Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bendruomenė entuziastingai įsijungė į naujo Erasmus+ bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projekto veiklas. Projektas „Mano šaknys tampa mūsų sparnais – kelionių agentūra“ subūrė šešias Europos mokyklas iš Austrijos, Italijos, Kipro, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, norinčias ir galinčias gerinti savo mokinių ugdymosi kokybę, kelti jų mokymosi motyvaciją, skatinti žingeidumą, plėsti jų kultūrinį akiratį.
Spalio 28 – lapkričio 2 dienomis projekto koordinatoriai – Dimotiko Scholeio Agias Napasantoni pradinė mokykla – Agia Napa miestelyje Kipre organizavo pirmuosius trumpalaikius jungtinius personalo mokymus, į kuriuos išvyko Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė bei šio projekto koordinatorė Irada Miltinienė. „Ugdymo įtraukties bei socialinės sanglaudos neformalaus mokymo metodai“- tai geroji praktika, padedanti mokytojui į mokymo veiklas įtraukti skirtingos socialinės bei kultūrinės aplinkos mokinius, turinčius skirtingų gebėjimų ir skirtingos gyvenimo patirties.
Projekto partnerių susitikimo metu stebėjome pamokas, dalyvavome įvairiose ugdymo veiklose, sėmėmės patirties iš savo kolegų, dalinomės savo žiniomis. Negalėjome nesižavėti aktyviu šios mokyklos mokytojų bei mokinių tėvelių dalyvavimu projektiniame darbe, šalių partnerių vėliavomis bei simboliais išpuoštais stendais kabinetuose bei kitose mokyklos erdvėse, mokiniais, kurie mokyklos svečius sveikino jų gimtosiomis kalbomis.
Mūsų visų pradžia, mūsų šaknys yra gimtojoje žemėje, jos istorijoje, jos kultūroje. Stebėjome, kaip meistriškai kolegos kipriečiai sugebėjo atskleisti savo tautos šaknų svarbą mokinių ugdymuisi, žavėjomės, su kokia pagarba ir pasididžiavimu, padedami tėvelių, mokyklos mokiniai pristatė savo krašto papročius bei tradicijas.
Vizito metu netrūko mokymų ir pažintinių kelionių po įžymias Kipro vietas. Lankėmės XVI amžiaus Agia Napos vienuolyne su marmuriniu fontanu ir Lotynų koplyčia, Thalassa municipaliniame muziejuje, IX amžiaus statybos šv. Lazaro bažnyčioje, esančioje Larnakos mieste, įspūdingo grožio Graikų kyšulyje, III-V amžiaus Pafoso mozaikose, Kuriono Amfiteatre bei prie Afroditės uolos, kur, pasak graikų mitų, iš jūros putos gimė grožio ir meilės deivė Afroditė. O kur dar neišpasakyto gardumo vietinės virtuvės šedevrai...
Išvykdamos nuoširdžiai dėkojome svetingiems šeimininkams, gebėjusiems per trumpą laiką taip puikiai reprezentuoti savo šalį, mokyklą ir suteikti tiek daug teorinių bei praktinių žinių apie socialinę mokinių įtrauktį, neformalųjį švietimą bei mokinių motyvacijos stiprinimą.
Laukia nelengvas ir įtemptas darbas, bet tikime tuo, ką darysime, ir džiugiai priimame šį iššūkį.
Projekto koordinatorė Irada Miltinienė