Tolerancijos švyturys
Kiekvienais metais tūkstančiai Lietuvos mokinių lapkričio viduryje pamini Tarptautinę tolerancijos dieną, kuri pasaulyje, demokratiškose valstybėse, minima lapkričio 16-ąją.
Kaip ir kiekvienais metais, Tarptautinė komisija kvietė paminėti šią datą ir prisijungti prie šių metų pilietinės iniciatyvos „TOLERANCIJOS ŠVYTURYS“.
Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti mokinius susimąstyti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste. Tolerancijos dieną mokiniai kviečiami analizuoti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus, kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą ir žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi.
Tolerancijos diena mūsų mokykloje buvo minima įvairiomis formomis: vyko diskusijos, filmų peržiūros ir aptarimai, susitikimai su tolerancijos tema pasisakančiais žmonėmis, klasių valandėlės. Pagaminti mūsų mokyklos tolerancijos simbolį - dižiulį švyturį- pakvietė socialinė pedagogė Virginija Aleknavičienė. Visų klasių mokiniai įsijungė į šią kilnią iniciatyvą – tolerancijos švyturys šviečia jau beveik mėnuo.
Tolerancijos idėjų kontekste švyturio simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą; rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, gerbti kitokius požiūrius ir saviraišką. Kaip švyturys reiškią saugų kelią laivams, taip ir tolerancija žmonių santykiuose reiškią pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.
Taigi, būkime tolerantiški!
Gimtosios kalbos mokytoja,
Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Vaida Kriščiūnienė