Tiesiame tiltus: tarptautinis Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų projektas „Daugiakultūris ugdymas – raktas į šiuolaikinę mokyklą“
Birželio 17–19 dienomis dvylika mūsų mokyklos šeštų ir septintų klasių moksleivių bei anglų kalbos mokytojos Jolita Botyrienė ir Rasa Danilaitienė dalyvavo Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamo projekto „Daugiakultūris ugdymas – raktas į šiuolaikinę mokyklą“ partnerių susitikime Olštyno mieste Lenkijoje. Tarptautiniai jaunimo susitikimai – tai puiki galimybė kurti tarpkultūrinį dialogą, puoselėti bendrąsias vertybes, toleranciją, skatinti jaunų žmonių iniciatyvumą. Mūsų projekto tikslas – pristatyti Lietuvos kultūros savitumą - tradicijas, papročius, amatus – projekto partnerių mokyklos bendruomenei.
Mūsų pažintis su bendraamžiais iš Lenkijos prasidėjo Olštyno senamiestyje. Dalyvavome orientaciniame žaidime, kurio metu rinkome informaciją, atlikome užduotis ir gėrėjomės keturioliktojo amžiaus pilimi, Šv. Jokūbo katedra, Jeruzalės koplyčia, rotuše ir net neatsispyrėme pagundai paliesti nosį akmeniniam Mikalojui Kopernikui, kas, pasak mūsų partnerių, turėtų atnešti sėkmę.
Pagrindinio susitikimo metu partnerių mokykloje organizavome konferenciją, kurios metu pristatėme savo mokyklą, gimtąjį miestą, lietuviškas tradicijas, amatus, valgius. Kartu su Lenkijos moksleiviais dalyvavome viktorinoje ir pasitikrinome savo žinias apie abiejų šalių kultūras. Nustebinome partnerius ir mūsų paruošta lietuviško folkšoko programa.
Vizito metu taip pat aplankėme Olštyneko miestelį, kur mūsų Rumšiškes primenančiame muziejuje po atviru dangumi pratęsėme pažintį su Lenkijos istorija.
Informaciją parengė mokytojos Rasa Danilaitienė ir Jolita Botyrienė
Mokinių mintys apie projektą
„Šis projektas mane sužavėjo, nes praplėčiau savo akiratį, sužinojau apie Lenkijos tradicijas, žmones. Olštynas tikrai gražus ir vertas dėmesio miestas. Džiaugiuosi, jog mokytojos mane vežėsi ir supažindino su kaimyninės šalies kultūra.“ Viltė
„Šis projektas man padarė didelį įspūdį, nes sužinojau daug apie Lenkijos kultūrą ir pamačiau daug gražių Olštyno miesto lankytinų vietų. Smagiausia buvo bendrauti su bendraamžėmis iš Lenkijos, merginos buvo labai draugiškos ir įdomiai paruošė interaktyvias užduotis.“ Gabija
„Dalyvaudama Lietuvos - Lenkijos projekte lavinau oratorystės įgūdžius. Daugiau sužinojau apie Lenkijos kultūrą ir gilinau anglų kalbos žinias. Labai norėčiau, kad mūsų mokykloje vyktų daugiau tokių projektų ir mielai sutikčiau dalyvauti antrą kartą.“ Emilija