Mokyklos bibliotekoje svečiavosi rašytojas Vytautas Račickas

Jau seniai mokyklos biblioteka nematė tokio gausaus būrio lankytojų. 2017 m.  gruodžio 12 d. skaitykloje vos sutilpo rašytojo Vytauto Račicko kūrybos gerbėjai.  Sklandžia, vaizdinga kalba, paprastumu paperkantis rašytojas pristatė savo knygas.  5-8 klasių mokiniams rašytojas rekomendavo skaityti „Nebaigtą dienoraštį“, „Baltas duris“,  papasakojo šių knygų atsiradimo istoriją.  „Nebaigtą dienoraštį“ rašytojas parašė pasikalbėjęs su nusižudžiusios mergaitės mama  siekdamas  apsaugoti kitus paauglius nuo neprotingų sprendimų, primindamas, kad paauglystė yra pats sunkiausias gyvenimo etapas.  „Baltos durys“ – tai tarsi lietuviškas M. Burgeso „Heroino“ variantas. Rašytojas nemoralizuoja, o pasakoja meilės istoriją, kuri pasibaigia  tragiškai dėl neteisingų pasirinkimų.  Kalbėdamas apie naujas savo knygas, Vytautas Račickas išskyrė „Svečiuose pas raudoną mešką“ – knygą apie tremtį. 

Plačiau

Mokėmės suteikti pirmąją pagalbą

Klasės valandėlės metu 5b klasėje lankėsi Ričardas Janavičius, kuris pas mus atvyko ne šiaip sau, jo misija -  supažindinti mus, kaip reikia elgtis ištikus nelaimei.

 Mat, širdies ir kraujagyslių ligos – itin opi problema visame pasaulyje, todėl vaikuspamokė,  ką daryti žmogui netikėtai praradus sąmonę ir sutrikus kvėpavimui. Tokia būklė dažniausiai ištinka būtent dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Svečias  pasakojo, kokios nelaimės gali mums nutikti, mokė, net ką sakyti paskambinus numeriu 112, turėjo manekeną ir mes galėjome pamėginti atgaivinti sąmonę praradusį žmogų: darėme įspaudus į krūtinę ir tikrinomės, ar darome gerai, kiekvienas turėjo galimybę padaryti dirbtinį kvėpavimą.

Plačiau